Västra och södra Sverige

Vi som arbetar i teamet svarar på dina frågor och hjälper dig att göra fler och säkrare exportaffärer. Om du inte tidigare varit i kontakt med EKN är du välkommen att kontakta regionansvarig.

Kontaktpersoner i regionen är:

Regionansvarig

Greger Leijonhufvud
tel: 040-98 06 00
E-post: greger.leijonhufvud@ekn.se

Kundansvariga

Göran Leo Friberg
tel: 08-788 00 16
e-post: goran.friberg@ekn.se

Anders Hoffman
tel: 031-385 33 00
e-post: anders.hoffman@ekn.se

Bo Lindgren
tel:08-788 00 97 
e-post:bo.lindgren@ekn.se

Anders Ljungkvist
tel:08-788 01 28
e-post: anders.ljungkvist@ekn.se

Anna Långström
tel: 08-788 02 29
e-post: anna.langstrom@ekn.se

Anna Pettersson
tel:08-788 00 53
e-post:anna.pettersson@ekn.se

Maria Sjödin
tel: 08-788 00 75
e-post: maria.sjodin@ekn.se

Karin Westling
tel: 08-788 01 07
e-post: karin.westling@ekn.se

Affärsjurist

Lars Svensson
tel: 08-788 00 50
e-post: lars.svensson@ekn.se

EKN:s rådgivare för företag

Fredrik Broberg (västra Sverige)
tel: 070-533 01 45
e-post: fb@lidkoping.org

Jonas Millqvist (södra Sverige)
tel: 070-424 68 76
epost: jonas.millqvist@ekn.se

Adress

Vår besöksadress är Östra Hamngatan 16, våning 5 i Göteborg.

tel: 031-711 50 00

Vägbeskrivning
Från Centralstationen:

Gå mot söderut på Göteborgs Centralstation. Sväng höger mot Postgatan. Promenera 200 m meter. Gå västerut på Postgatan mot Östra Hamngatan. Sväng höger till Östra Hamngatan. Sväng höger. Destinationen kommer att vara på höger sida.         

 

Adress i Google Maps

Adress

Vår adress är Baltzarsgatan 22 i Malmö.

tel: 040-98 06 00

Vägbeskrivning
Från Centralstationen:

Gå över kanalen till Norra Vallgatan och sväng vänster gå fram till Djäknegatan. Sväng höger och följ Djäknegatan tills du kommer till Baltzarsgatan, sväng vänster och du hittar kontoret direkt till höger. Promenadtid cirka tio minuter.

Se adress i Google Maps

kontakt

greger.leijonhufvud@ekn.se

Regionansvarig västra och södra Sverige