Västra och södra Sverige

Vi som arbetar i teamet svarar på dina frågor och hjälper dig att göra fler och säkrare exportaffärer. Om du inte tidigare varit i kontakt med EKN är du välkommen att kontakta regionansvarig.

Kontaktpersoner i regionen är:

Regionansvarig

Greger Leijonhufvud
tel: 040-98 06 00
E-post: greger.leijonhufvud@ekn.se

Kundansvariga

Anders Hoffman
tel: 031-385 33 00
e-post: anders.hoffman@ekn.se

Ellen Hoffner
tel: 08-788 01 90
e-post: ellen.hoffner@ekn.se

Åsa Larsson
tel: 031-388 30 01
e-post: asa.larsson@ekn.se

Bo Lindgren
tel: 08-788 00 97 
e-post:bo.lindgren@ekn.se

Anders Ljungkvist
tel: 08-788 01 28
e-post: anders.ljungkvist@ekn.se

Marcus Nilsson (Malmökontoret)
tel: 040-653 67 99
e-post: marcus.nilsson@ekn.se

Anna Pettersson
tel: 08-788 00 53
e-post:anna.pettersson@ekn.se

Cesar Arias Rodriguez
tel: 08-788 01 03
e-post:cesar.arias@ekn.se

Maria Sjödin
tel: 08-788 00 75
e-post: maria.sjodin@ekn.se

Affärsjurister

Lars Svensson
tel: 08-788 00 50
e-post: lars.svensson@ekn.se

Malin Hagerud
tel: 08-788 00 66 
e-post: malin.hagerud.se

EKN:s rådgivare för företag

Bo Nilsson (södra Sverige)
tel: 073-420 03 16
epost: bo.nilsson@ekn.se

Jonas Englund (västra Sverige)
tel: 070-583 18 88
epost: jonas.englund@ekn.se

Sidan uppdaterades senast 19 jan 2022