Västra och södra Sverige

Vi som arbetar i teamet svarar på dina frågor och hjälper dig att göra fler och säkrare exportaffärer. Om du inte tidigare varit i kontakt med EKN är du välkommen att kontakta regionansvarig.

Kontaktpersoner i regionen är:

Regionansvarig

Greger Leijonhufvud
tel: 040-98 06 00
E-post: greger.leijonhufvud@ekn.se

Kundansvariga

Anders Hoffman
tel: 031-385 33 00
e-post: anders.hoffman@ekn.se

Åsa Larsson
tel: 031-388 30 01
e-post: asa.larsson@ekn.se

Bo Lindgren
tel: 08-788 00 97 
e-post:bo.lindgren@ekn.se

Anders Ljungkvist
tel:08-788 01 28
e-post: anders.ljungkvist@ekn.se

Marcus Nilsson (Malmökontoret)
tel: 040-653 67 99
e-post: marcus.nilsson@ekn.se

Anna Pettersson
tel:08-788 00 53
e-post:anna.pettersson@ekn.se

Cesar Arias Rodriguez
tel:08-788 01 03
e-post:cesar.arias@ekn.se

Maria Sjödin
tel: 08-788 00 75
e-post: maria.sjodin@ekn.se

Karin Westling
tel: 08-788 01 07
e-post: karin.westling@ekn.se

Affärsjurist

Lars Svensson
tel: 08-788 00 50
e-post: lars.svensson@ekn.se

Malin Hagerud
tel: 08-788 00 66 
e-post: malin.hagerud.se

EKN:s rådgivare för företag

Bo Nilsson (södra Sverige)
tel: 073-420 03 16
epost: bo.nilsson@ekn.se

Adress

Vår besöksadress är Östra Hamngatan 16, våning 5 i Göteborg.

tel: 031-711 50 00

Vägbeskrivning

Från Centralstationen:

Gå mot söderut på Göteborgs Centralstation. Sväng höger mot Postgatan. Promenera 200 m meter. Gå västerut på Postgatan mot Östra Hamngatan. Sväng höger till Östra Hamngatan. Sväng höger. Destinationen kommer att vara på höger sida. 

Adress i Google Maps

Adress

Vår adress är Gustav Adolfs torg 8A.

tel: 040-98 06 00

Vägbeskrivning
Från Centralstationen:

Gå mot söderut mot Centralplan. Fortsätt in på Petribron och sen fortsätt in på Bruksgatan. Sväng höger till Östergatan. Sväng vänster till Göran Olsgatan. Fortsätt in på Kalendegatan. Sväng höger till Stora Nygatan. Sväng vänster till Gustav Adolfs torg. Promenadtid cirka 10 minuter.

Se adress i Google Maps