Norra och mellersta Sverige

Vi som arbetar i teamet svarar på dina frågor och hjälper dig att göra fler och säkrare exportaffärer. Om du inte tidigare varit i kontakt med EKN är du välkommen att kontakta regionansvarig.

Kontaktpersoner i regionen är:

Regionansvarig

Anna Långström
tel:  08-788 02 29
e-post:  anna.langstrom@ekn.se

Kundansvariga

Jonas Berglöf
tel:  08-788 01 63
e-post:  jonas.berglof@ekn.se

Thorsten Metzner
tel:  08-788 02 25
e-post:  thorsten.metzner@ekn.se

Ann-Sofi Stålnacke
tel:  08-788 01 44
e-post:  ann-sofi.stalnacke@ekn.se

Affärsjurist

Magnus Klinge
tel:  08-788 00 35
e-post:  magnus.klinge@ekn.se

EKN:s rådgivare för företag

Erik Hagenrud, Hagenrud Affärsarkitekt AB (Luleå)
tel:  070-237 40 71
e-post:  erik@hagenrud.com

Jan Pettersson (Borlänge)
tel: 070-300 27 74
e-post: jan.pettersson@ekn.se

Magnus Haugerud (Karlstad)
tel:  054-444 28 52
e-post: magnus.haugerud@ekn.se

Markus Ryberg (Karlstad)
tel:  070-300 84 00
e-post: markus.ryberg@ekn.se

Bengt Högberg
tel: 076-700 69 83
e:post: bengt.hogberg@ekn.se

Sidan uppdaterades senast 25 feb 2022