Mellersta och norra Sverige

Vi som arbetar i teamet svarar på dina frågor och hjälper dig att göra fler och säkrare exportaffärer. Om du inte tidigare varit i kontakt med EKN är du välkommen att kontakta regionansvarig.

Kontaktpersoner i regionen är:

Regionansvarig

Robert Wickman
tel: 08-788 00 04
E-post: robert.wickman@ekn.se

Kundansvariga

Jan Grigo
tel: 08-788 02 34
e-post: jan.grigo@ekn.se

Sofia Lindberg
tel: 08-788 00 25
e-post: sofia.lindberg@ekn.se

Thorsten Metzner
tel: 08-788 02 25
e-post: thorsten.metzner@ekn.se

Affärsjurist

Eleonore Plutz
tel: 08-788 00 03
e-post: eleonore.plutz@ekn.se

EKN:s rådgivare för företag

Peter Karlstén, Gate 88 (norra Sverige)
tel: 070-334 47 03
e-post: peter.karlsten@gate88.se

Henrik Molenius (f.d.Johansson), Westnova (mellersta Sverige)
tel: 0705-09 11 80
e-post: henrik@westnova.se

Adress

Vårt regionkontor ligger på Kungsgatan 49 i Umeå.

tel:  0709-30 42 44

Vägbeskrivning
Från Renmarkstorget i centrala Umeå: 

Gå västerut 100 meter. Kontoret ligger på övervåningen av butiken Artby på höger sida, ingång från bakgården.

Se adress i Google Maps

kontakt

robert.wickman@ekn.se

Regionansvarig mellersta och norra Sverige