Välkommen till team Mitt

Vi som arbetar i regionen svarar på dina frågor och hjälper dig att göra fler och säkrare exportaffärer. Om du inte tidigare varit i kontakt med EKN är du välkommen att kontakta regionansvarig.

Kontaktpersoner i regionen är:

Regionansvarig

Per Ewert
tel: 08-788 02 33
E-post: per.ewert@ekn.se

Kundansvariga

Jan Grigo
tel: 08-788 02 34
e-post: jan.grigo@ekn.se

Sofia Lindberg
tel: 08-788 00 25
e-post: sofia.lindberg@ekn.se

Thorsten Metzner
tel: 08-788 02 25
e-post: thorsten.metzner@ekn.se

Affärsjurist

Eleonore Plutz
tel: 08-788 00 03
e-post: eleonore.plutz@ekn.se

EKN:s rådgivare för företag i Region Mitt

Henrik Molenius (f.d.Johansson), Westnova
tel: 0705-09 11 80
e-post: henrik@westnova.se

Adress

Vår besöksadress är Kungsgatan 36 i Stockholm.

tel:  08-788 00 00

Vägbeskrivning
Från Centralstationen och flygbussarna:

Utgång från Vasagatan. Korsa Vasagatan, gå österut längs Kungsgatan. Korsa Sveavägen och därefter hittar du Kungsgatan 36 på vänster hand. Promenadtid cirka tio minuter. Närmaste tunnelbana är station Hötorget, uppgång mot Kungsgatan/ Stureplan.

Se adress i Google Maps

kontakt